YASAL UYARI

LIVEMEDY SAĞLIK PLATFORMU A.Ş. (“LIVEMEDY”) bünyesine ait mobil uygulama ve/veya web sitesi üzerinden platforma üye olan ihtiyacınıza uygun herhangi bir sağlık profesyonelini seçebilir, görüşebilir, danışabilir veya ikinci görüş alabilirsiniz ancak, platformda üye olan herhangi bir sağlık profesyoneline doğrudan yönlendirilmezsiniz. Ayrıca LIVEMEDY herhangi bir sağlık hizmeti sağlayıcısını özellikle tavsiye etmemekte ve desteklememektedir. Mobil uygulama ve/veya web sitesi üzerinden yararlanacağınız tavsiye niteliğindeki hizmet, tarafınızın hastalıkları, teşhis ve tedavi süreçleri ile ilgili sorularını sağlık profesyonellerine danışabilecekleri ve onlardan ilgili konularda tavsiye niteliğinde danışmanlık alabileceği bir hizmettir. İlgili hizmet kapsamında, sağlık profesyonellerinin müsaitliği doğrultusunda online olarak sesli veya görüntülü tavsiye niteliğinde danışmanlık hizmeti kapsamında sadece danışmanlık verilir, tanı ve teşhis konulmaz, tedavi yapılmaz ve reçete düzenlenmez. Bu hizmet kapsamında yapılan görüşmeler kesinlikle yüz yüze muayenenin bir alternatifi değildir. LIVEMEDY’e ait mobil uygulama ve/veya web sitesi üzerinden verilen hizmet, bir Sağlık Profesyonelinden yüz yüze muayene ile alınan tıbbi hizmetten farklılık göstermektedir. LIVEMEDY platformuna üye olan Sağlık Profesyonelleri sizleri şahsen muayene ederek fiziki durumunuzu değerlendirebilme imkanına sahip değillerdir. Sağlık Profesyonelleri değerlendirmelerini ve tavsiye niteliğindeki danışmanlıklarını mobil uygulama ve/veya web sitesi üzerinden paylaştığınız bilgiler üzerinden yaparlar.

LIVEMEDY’e ait mobil uygulama ve/veya web sitesi kapsamında verilen hizmetlerden yararlanmaya karar verdiğinizde hizmetin kapsamını, sınırlarını ve risklerini kabul etmiş olursunuz. Online olarak Sesli veya Görüntülü Görüşme hizmetlerinden yararlanarak uzaktan görüşme ile ikinci bir tıbbi görüş aldığınızda bu sözleşmedeki koşulları anlamış ve bilerek kabul etmiş olursunuz. Kullanıcıların alacağı bilgi salt tıbbi tavsiye niteliğinde olup, LIVEMEDY platformunda yer alan ve seçilen Sağlık Profesyonellerine iletilen bilgi ve veriler ile sınırlıdır. Online Sesli veya Görüntülü Görüşme hizmetinden yararlanırken yukarıdaki durumların varlığının bilginiz dahilinde olduğunu ve riskleri kabul ettiğinizi ayrıca Online Sesli veya Görüntülü Görüşme hizmetinin sağlık durumunuzla ilgili herhangi bir muayeneyi veya tedaviyi sözlü ve yazılı olarak vermediğini salt ikinci bir görüş olarak bilgilendirme ve tavsiye niteliğinde bir danışmanlık hizmeti olduğunu onaylamış olursunuz. İşbu Yasal Uyarı metnini okuduğunuz, anladığınız ve kabul ettiğiniz anlaşılarak LIVEMEDY’i kullanımınızın başlaması halinde aşağıdaki maddeler tarafınızca kabul ve taahhüt edilmiştir:

-          Online Sesli veya Görüntülü Görüşme hizmeti sonunda sağlığınızda meydana gelecek herhangi bir sorun, dolaylı veya doğrudan oluşabilecek zarar, şikâyet ve rahatsızlıklarla ilgili LIVEMEDY’nin ve platforma üye Sağlık Profesyonelleri’nin hiçbir yasal sorumluluğunun olmadığı

-          İleride bu sebeple oluşabilecek herhangi bir uyuşmazlıkta taraf sıfatına haiz olamayacakları hususlarının tarafınızca anlaşıldığı ve kabul edildiği

İşbu Yasal Uyarı ve LIVEMEDY platformu üzerinde yayınlanan her türlü metinde yer alan şartlardan herhangi birini kabul etmemeniz halinde ziyaretinizi derhal sonlandırmanız ve sunulan hizmetlerden faydalanmamanız gerekmektedir. Burada yer alan şartlardan herhangi birini kabul etmemenize rağmen ziyaretinize devam etmeniz halinde bütün sorumluluk tarafınıza aittir.

Contracts